نگهداری و تغذیه اردک

نگهداری و تغذیه اردک در خانه – دامپزشکی اردک شیراز

نگهداری و تغذیه اردک در خانه – دامپزشکی اردک شیراز

نکات مهم و ضروری که باید در ارتباط با تغذیه اردک بدانید

چه غذاهایی را می توانیم به اردک خود بدهیم؟ خوردن چه غذاهایی برای اردک ممنوع است؟

مشاوره در ارتباط با بیماری ها و تغذیه اردک در شیراز

09175619012

مطالب آموزشی در ارتباط با غذاهای مناسب و نامناسب برای جوجه اردک و شرایظ مناسب نگهداری اردک در خانه در سایت کلینیک دامپزشکی شیراز

اردک ها حیوانات زیبا و دوست داشتنی هستند. کاملا بی آزار هستند و در صورتی که با اطلاعات کافی و به اصولی از آنها نگهداری کنید می توانند حیوانات خانگی مناسبی برای شما باشند. اردک ها علاقمند به زندگی اجتماعی و دسته جمعی هستند. با توجه به همین نکته می توان گفت که پیشنهاد ما برای نگهداری از اردک به عنوان حیوان خانگی، نگهداری چندین اردک در کنار هم است. چرا که همان طور که گفته شد اردک ها زندگی اجتماعی را ترجیح می دهند و زمانی که در کنار هم نوع خود باشند شادتر و سرزنده تر خواهند بود و این امر بر روی سلامتی و طول عمر آنها نیز تاثیر مثبت می گذارد.

امروز قصد داریم در سایت کلینیک دامپزشکی اردک شیراز نکات مهمی را در ارتباط با نحوه نگهداری و تغذیه اردک ها به شما آموزش دهیم. در صورتی که شما از جمله افراد علاقه مند به اردک هستید و قصد دارید در آینده اردک خریداری کرده و به عنوان حیوان خانگی از ان نگهداری کنید و یا اینکه همین حالا صاحب یک اردک زیبا هستید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله در کنار ما باشید و مطالب را با حوصله مطالعه نمایید. امیدواریم با فراگیری این نکات بتوانید زندگی بهتری برای اردک زیبای خود فراهم آورید. در پایان مقاله در صورتی که سوالی در ارتباط با نگهداری و تغذیه اردک دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

تغذیه اردک ها غذای جوجه اردک چیست؟ چه غذاهایی را می توان به اردک داد؟ چه غذاهایی برای اردک ها مضر است؟

جیره غذایی مناسب برای اردک ها یک جیره ترکیبی از مواد غذایی مختلف است. در تغذیه اردک ها باید مواد جامد، سبزیجات و میوه های خرد شده وجود داشته باشد تا مواد ضروری مورد نیاز بدن به میزان مناسب به بدن اردک شما برسد و دچار کمبودهای تغذیه ای نشود. در کنار موارد گفته شده می توان هر ازگاهی از منابع پروتئین حیوانی نیز برای در تغذیه اردک استفاده کرد. از جمله این موارد انواع کرم ها و حلزون های باغچه می باشند.

پایه جیره غذایی اردک را مواد جامد تشکیل می دهد که شامل غلات است. از جمله غلات مناسب برای تغذیه اردک ها می توان به گندم، برنج، جو و ذرت اشاره کرد. این مواد دانه ای را می توان به صورت پخته شده یا خام و یا بوداده شده در اختیار اردک قرار داد. کار دیگیری که توصیه می شود این است که از دانه های خیس خورده و جوانه زده در تغذیه اردک استفاده کرد.

در کنار این پایه غذایی می توان از مواد زیر نیز در تغذیه اردک استفاده کرد:

میوه های تازه و شسته شده را می توانید به قطعات کوچک تقسیم کنید و در اختیار اردک خود بگذارید. هویچ خورد شده یکی از میوه های مناسب است. | تخم مرغ پخته شده همراه با پوسته آن که سرشار از کلسیم از و از وقوع کمبود کلسیم در اردک جلوگیری می کند | گوجه فرنگی | پنیر خانگی

همانطور که گفته شده از کرم های مختلف هم می توان در جیره اردک استفاده کرد که غنی از پروتئین حیوانی هستند.

از دادن غذاهای زیر به اردک خوداری کنید:

بذر گیاهان مختلف | غذاهایی که برای خودتون درست می کنید و حاوی مقادیر بالای روغن، ادویه و نمک است. | شکلات و شیرینی | هسته میوه ها

دمای مناسب برای نگهداری اردک در خانه:

جوجه اردک ها همانند نوزاد انسان به تغییرات دمایی حساسیت بیشتری دارند. دمای مناسب برای نگهداری از جوجه اردک ها 22 تا 28 درجه سانتی گراد ذکر شده است. اردک های بالغ توانایی تحمل رنج دمایی وسیع تری را داشته و به تغییرات دمایی حساسیت بالایی ندارند. اردک هایی ک هبه عنوان اردک خانگی نگهداری می شوند در ایران و شیراز، دماهای صفر تا 30 درجه سانتی گراد را به خوبی تحمل می کنند بدون اینکه دچار مشکل شوند. اردک ها دمای سرد را نیز تحمل می کنند اما در فصل سرد سال باید آنها را از وزش باد محافظت کنید. برای این کار می توانید لانه مناسبی که در معرض باد نباشد برای آنها فراهم کنید.

فراموش نکنید که اردک ها شنا کردن را دوست دارند. بنابراین امکان شنا کردن روزانه را برای آنها فراهم کنید

اردک ها برای اینکه دچار کمبود ویتامین دی نشونده نیاز دارند در طول روز در معرض نور خورشید قرار بگیرند. این امکان را نیز برای آنها فراهم کنید تا اردکی سالم و شاد داشته باشید.

 

مشاوره رایگان دامپزشکی در ارتباط با تغذیه اردک، نگهداری اردک و بیماری های اردک و درمان آنها در شیراز

کلینیک دامپزشکی اردک شیراز آماده خدمات رسانی به صاحبین اردک در شیراز می باشد

09175619012

امیدواریم مطالب سایت در زمینه نگهداری و تغذیه اردک برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که سوالی در ارتباط با نگهداری و تغذیه اردک دارید می توانید در نظرات برای ما بنویسید تا دامپزشکان کلینیک دامپزشکی شیراز به سوالات شما پاسخ دهند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی