درمان شکستگی دست و پای سگ و گربه در شیراز

شکستگی استخوان سگ و گربه | درمان شکستگی و در رفتگی دست و پای سگ در شیراز | ارتوپدی سگ و گربه در شیراز

شکستگی استخوان در سگ و گربه

درمان انواع شکستگی ها و در رفتگی های استخوانی در حیوانات خانگی در کلینیک دامپزشکی در شیراز

توسط جراح متخصص سگ و گربه و ارتوپد حیوانات خانگی

مشاوره رایگان در ارتباط با شکستگی استخوان در سگ و گربه و درمان و هزینه ها

صحیت با دامپزشک از طریق تماس با شماره زیر

09175619012

گچ گرفتن شکستگی دست و پا در سگ و گربه

همانگونه که در انسان رخداد شکستگی های استخوانی در اندام های حرکتی و همچنین در رفتگی استخوان از محل مفصل، بسیار زیاد است و این موارد از جمله کیس های روتین در اورژانس های بیمارستان ها به حساب می آیند، در حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه نیز شکستگی استخوان دست و پا و یا در رفتگی استخوان بسیار زیاد اتفاق می افتد که رخداد آن درد بسیار زیادی را برای حیوان به وجود می آورد که برای صاحب سگ و گربه بسیار ناراحت کننده است. بنابراین این گونه موارد باید به سرعت به کلینیک دامپزشکی شیراز ارجاع داده شوند تا توسط دکتر جراح سگ و گربه و متخصص اورتوپدی حیوانات مورد درمان قرار بگیرند. خوشبختانه امروزه در کلینیک ای دامپزشکی شیراز جراحان و متخصصین ارتوپدی سگ و گربه به خوبی شکستگی استخوان سگ و گربه را درمان کرده و سلامتی حیوان به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

علل شکستگی استخوان سگ و گربه | چگونه استخوان دست و یا پای سگ و گربه دچار شکستگی می شود؟ | علت در رفتگی استخوان و مفصل در سگ و گربه

شکستگی استخوان سگ و گربه می تواند به دلایل مختلف رخ دهد و درد زیادی را به حیوان تحمیل کند. عمده موارد گزارش شده از شکستگی استخوان دست و پای حیوانات خانگی مانند سگ و گربه، تصادف با اتومبیل و ضربه و یا سقوط از بلندی و ارتفاع بوده است. فشار زیادی که به طور ناگهانی به استخوان سگ و گربه وارد می شود و یا پیچ خوردگی که در ناحیه استخوان اتفاق می افتد سبب مو برداشتگی و یا شکستگی استخوان می گردد. در رفتگی استخوان ها از مفصل و محل طبیعی خود نیز از جمله موارد احتمالی در مواقع این چنینی است.

انواع شکستگی استخوان سگ و گربه

بسته به اینکه شدت ضربه و فشار وارد شده به استخوان سگ و گربه چه مقدار بوده است، شکستگی استخوان نیز متفائت است. گاهی واقات استخوان به طور کامل شکسته می شود و به دو یا چند تکه مجزا تبدیل می شود اما گاهی واقات نیز تنها مو برداشتگی و ایجاد ترک در استخوان سگ و گربه ایجاد می شود. بسته به اینکه انتهای شکسته استخوان دست و پای سگ و گربه عضلات ناحیه را پاره کرده باشد یا نه و اینکه استخوان به بیرون از اندام راه پیدا کرده باشد یا نه، شکستگی استخوان سگ و گربه به دو دسته شکستگی باز و بسته تقسیم می شود.

ارتوپدی سگ و گربه در شیراز

مراقبت اورژانسی دامپزشکی از شکستگی های استخوانی در سگ و گربه | در زمان رخداد شکستگی استخوان در سگ و گربه چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

در زمان رخداد شکستگی استخوان سگ و گربه از انجام درمان های خانگی و جا انداختن کور کورانه اجتناب کنید. توجه داشته باشید که هرگز بدون مشورت و مشاوره دامپزشک ارتوپدی سگ و گربه و جراح سگ و گربه اقدام به اصلاح شکستگی در خانه نکنید. از استفاده از ضد عفونی کننده ها و پمادها بر روی موضع شکستگی و یا در رفتگی خوداری کنید. به سرعت با دامپزشک کلینیک دامپزشکی شیراز تماس گرفته و واقعه را برای او شرح دهید و از دامپزشک سگ خود در شیراز بخواهید تا شما را راهنمایی کند. شدت حادثه و وضعیت عمومی سگ و یا گربه خود را برای دامپزشک کلینیک دامپزشکی شیراز شرح دهید و سگ و گربه خود را به سرعت به اورژانس کلینیک دامپزشکی شیراز برسانید.

تشخیص شکستگی و دررفتگی استخوان در سگ و گربه در کلینیک دامپزشکی شیراز

برای تشخیص شکستگی استخوان روش های مختلفی وجود دارد. ملامسه اندام آسیب دیده و معاینه ارتوپدی توسط دکتر دامپزشک در بیمارستان دامپزشکی شیراز انجام می گیرد. عکس رادیولوژی بهترین و مطمئن ترین راه برای تشخیص قطعی شکستکی ها در دامپزشکی است. در کلینیک دامپزشکی شیراز دستگاه رادیولوژی پیشرفته وجود دارد که به خوبی می تواند شکستگی ها و ضایعات اسکلتی سگ و گربه را نشان دهد. مشاهده استخوان آسیب دیده در عکس رادیوگرافی به انتخاب روش مناسب درمان شکستگی استخوان سگ و گربه کمک بسیار زیادی می کند.

درمان شکستگی استخوان سگ و گربه در کلینیک دامپزشکی شیراز | جراحی ارتوپدی شکستگی ها و در رفتگی های استخوانی در سگ و گربه در شیراز | گچ گیری و پلت و پین گذاری برای درمان شکستگی سگ و گربه در بیمارستان دامپزشکی شیراز

با توجه به نوع شکستگی و شدت ضایعه و علایم رادیوگرافی، روش درمانی مناسب توسط جراح دامپزشکی و دکتر دامپزشک کلینیک و بیمارستان شبانه ورزی شیراز، انتخاب می گردد. برخی از شکستگی ها و در رفتگی ها هستند که تنها با آتل بندی ناحیه درگیر و یا گج گیری استخوان شکسته شده سگ و گربه قابل درمان هستند. در حیوانات جوان که رشد استخوان ها فعال می باشد، ترمیم شکستگی استخوان سگ و گربه با سرعت بیشتری انجام می گیرد. اما گاهی شدت آسیب به استخوان بسیار زیاد است و امکان گچ گیری در سگ و گربه آسیب دیده در شیراز وجود ندارد و ارتوپد و جراح دامپزشکی تصمصم به جراحی و کار گذاری پلاتین و پین یا پلت برای اصلاح و درمان شکستگی سگ و گربه می گیرد.

 هزینه و مخارج درمان شکستگی استخوان دست و پا در سگ و گربه | قیمت جراحی ارتوپدی سگ و گربه در شیراز | هزینه و قیمت گچ گیری دست و پای سگ و گربه در شیراز

بسته به شدت آسیب وارد شده و نوع شکستگی و اینکه درمان شکستگی نیاز به جراحی دارد یا نه، هزینه ها متفاوت خواهد بود. گاهی اوقات شکستگی ها تنها با آتل بندی و یا گچ گرفتن دست و پای سگ قابل درمان هستند که در چنین مواردی هزینه زیادی نخواهند داشت. اما زمانی که دکتر دامزشک تشخیص دهد که سگ و گربه مصدوم باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد و برای اصلاح شکستگی و ثابت کردن آن نیاز به کارگذاری پلت یا پین باشد، مخارج درمان بیشتر خواهد شد.

در مرکز مشاوره دامپزشکی شیراز این امکان فراهم شده تا شما بتوانید قبل از مراجعه حضوری به کلینیک دامپزشکی شیراز با دکتر دامپزشک به صورت تلفنی صحبت کنید و سوالات خود را از او بپرسید. پس در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با هزینه های گچ گرفتن دست سگ و گربه و مخارج درمان شکستگی استخوان سگ و گربه با شماره زیر تماس بگیرید

09175619012

آدرس بیمارستان و کلینیک دامپزشکی برای درمان شکستگی سگ و گربه | محل و آدرس اورژانس دامپزشکی شیراز | آدرس کلینیک جراحی دامپزشکی در شیراز | آدرس و شماره دکتر دامپزشک ارتوپد سگ و گربه در شیراز

آدرس بهترین مراکز ارتوپدی دامپزشکی سگ و گربه و کلینیک های جراحی سگ و گربه در شیراز را از ما بخواهید. با شماره 09175619012 تماس بگیرید و به صورت مستقیم با دامپزشکان ما صحبت کنید. آنها به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد.

آتل بندی دست و پای سگ در شیراز

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با دامپزشک | کلیک کنید | مشاوره رایگان

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی