سگ پامرانین در شیراز

سگ پامرانین و هرآنچه میخواهید در مورد این نژاد بدانید در دامپزشکی شیراز (ویژگی ها، نگهداری، قیمت، ظاهر و ..)

سگ پامرانین و هرآنچه میخواهید در مورد این نژاد بدانید در دامپزشکی شیراز (ویژگی ها، نگهداری، قیمت، ظاهر و ..)

برای کسب مشاوره رایگان در ارتباط با انواع نژاد سگ در شیراز می توانید با مرکز مشاوره دامپزشکی شیراز ارتباط بر قرار کنید

با شماره زیر تماس بگیرید و سوالات خود را از دامپزشکان کلینیک دامپزشکی شیراز بپرسید

09175619012

سگ پامرانین یا پامر دارای چهره بسیار زیبا و بامزه می باشد که به همین دلیل طرفداران زیادی در ایران پیدا کرده اند. سگ پامرانین را از روی ظاهر به دو دسته سگ پامرانین خرسی و سگ پامرانین روباهی تقسیم می کنند که افراد مختلف طبق سلیقه خود می توانند یکی از این دو نوع سگ پامر را خریداری و به عنوان حیوان خانگی از آن نگهداری کنند.

مرکز مشاوره رایگان دامپزشکی شیراز قصد دارد در این مقاله به معرفی کامل نژاد سگ پامرانین بپردازد و ویژگی های اخلاقی، ظاهریق مزیا و معایب سگ نژاد پامر را به طور کامل برای دوست داران این نژاد سگ و یا کسانی که قصد خریداری این نژاد سگ را دارند شرح دهد. تا انتهای مقاله با کلینیک دامپزشکی شیراز همراه باشید تا اطلاعات مفید و مهمی در ارتباط با سگ پامرانین کسب کنید. در صورتی که اطلاعات آورده شده در این برای شما کافی نبود و همچنان برخی سوالات شما در ارتباط با سگ نژاد پامر بدن پاسخ باقی ماند، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09175619012 تماس بگیرید و سوالات خود را از دامپزشکان کلینیک دامپزشکی شیراز بپرسید.

ویژگی های کلی سگ پامرانین

 • سگ پامرانین در گذشته دارای جثه نسبتا بزرگی بوده و بیشتر برای کشیدن سورتمه مورد استفاده قرار می گرفته است. اما سگ های پامرانین امروزی طبق اصلاح نژادهای انجام شده دارای جثه بسیار کوچک می باشند که همین امر آنها را به سگ هایی مناسب برای نگهداری در فضای کوچک و آپارتمان تبدیل کرده است.
 • سگ های پامر عمدتا نسبت به غریبه ها واکنش نشان می دهند و ممکن است در برخورد با افراد ناآشنا شروع به پارس کردن کنند که البته این مورد با تربیت مناسب سگ قابل پیشگیری است.
 • سگ پامرانین مقداری در برابر یادگیری آموزش هایی مانند یادگیری محل دستشویی ممکن است صاحب خود را با مشکل مواجهه کند اما صبر و تحمل شما می تواند این مشکل را حل کند.
 • این سگ ها نسبت به دما و رطوبت بالا حساس هستند و با مشکل مواجهه می شوند. ممکن است در آب و هوای گرم دچار گرمازدگی شوند.
 • تربیت درست در ارتباط با سگ نژاد پامرانین بسیار اهمیت دارد. اگر قصد خرید و نگهداری از سگ پامر را دارید باید از همین حالا خود را برای تربیت منساب او آماده کنید و در ارتباط با تربیت و آموزش سگ پامرانین اطلاعات زیادی کسب کنید. اگر این نژاد به درستی تربیت نشود دچار مشکلات رفتاری خواهد شد و صاحب خود و اطرافیان را اذیت خواهد کرد. مشاوره گرفتن از مربیان سگ و دامپزشکانی که در زمینه تربیت سگ فعالیت می کنند بسیار به شما کمک خواهد کرد.
 • این نژاد سگ با کودکان خوش رفتار بوده و نسبت به آنها مهربان است.
 • پامر با اینکه سگ کوچکی هست، موقع رو در رو شدن با سگ های بزرگ هیچ ترسی نداره و حتی ممکنه به اون ها پارس کرده و تهدیدشون هم بکنه! برای همین مراقب سگ پامرانین تون هنگام بازی با سگ های بزرگتر باشین تا بخاطر شاخ و شونه کشیدن ازشون کتک نخوره!

نکات مثبت سگ پامرانین

 • سگ های بسیار با وفا و دوست داشتنی هستند
 • همان طور که در مطالب قبل هم گفتیم پامر با کودکان مهربان است
 • سگ پامر هوش بسیار بالایی دارد
 • عاشق راضی کردن صاحبشه
 • به دلیل سایز کوچکی که دارد جز آن دسته از نژادهای سگ به حساب می آید که برای نگهداری در آپارتمان و خانه های کوچک بسیار مناسب است. همچنین این نژاد نیاز به فهالیت روزانه زیادی نداشته و فعالیت به مدت نیم ساعت در روز می تواند برای او کافی باشد.

نکات چالش برانگیز سگ پامرانین

اگر خوب مهارت های اجتماعی رو در تولگی یاد نگیرن مستعد پارس کردن زیاد هستن

آموزش جای دستشویی به این نژاد کمی زمان بر هست و به صبر و حوصله نیاز داره

اگر تنها بمونن ممکنه به اضطراب جدایی مبتلا بشن

باید روزانه برس کشیده بشن تا موهاشون در وضعیت مناسب باقی بمونه

بخاطر باهوش بودن به فعالیت ذهنی زیادی نیاز دارن

ظاهر سگ پامرانین خرسی و روباهی

پامرانین ها جزو خانواده سگ های اشپیتز هستند و اگر به ظاهر پامرها دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که شباهت بسیار زیادی به سگ های اشپیتز دارند. در سرتاسر جهان سگ پامرانین دارای ویژگی های ظاهری مشخصی است که طبق آن شناسایی می شود. این ویژگی های ظاهری سگ پامرانین شامل: پوشش مویی بدن به صورت دو لایه که دارای رنگ های کرم، سفید، قهوه ای، مشکی و برنزی است، چشم های گرد که به هم نزدیک هستند و دم برگشته به سمت بالا که بر روی کمر بر می گردد.

بسته به این که پوزه سگ پامرانین کشیده و یا تو رفته باشد به دو دسته پامرانین خرسی و پامرانین روباهی تقسیم می شوند. پامر خرسی دارای پوزه کوتاه و صورتی خندان بوده و به دلیل موهای زیاد و پر پشتی که دارد تپل تر به نظر می رسد. سر و صورت در پامر خرسی گردتر از پامر روباهی است. پامر روباهی دارای پوزه کشیده تری است. باید توجه داشت که امروزه برخی از پروش دهندگان سگ نژاد پامر و اشپیتز را با هم ترکیب کرده و توله های آنها را تحت عنوان پامرانین پوزه روباهی با قیمت بسیار زیادی در بازار می فروشند. در حالی که نژاد خالص پامر نیستند.

قیمت سگ پامرانین در شیراز | خرید و فروش سگ پامرانین در شیراز

سگ پامرانین در ایران جزو سگ های گرون به حساب می آید و بسته به اینکه ظاهر اون توله پامرانین چقدر بانمک باشه، بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان روی اون قیمت گذاری می شود. نکته مهم در ارتباط با خرید سگ پامر در شیراز این است که سگ مورد نظر خود را از پروش دهندگان معتبر و تحت نظارت دکتر دامپزشک در شیراز خریداری کنید. حتما حتما پول خرید سگ را بعد از اینکه سگ پامرانین شما توسط دامپزشک در کلینیک دامپزشکی شیراز معاینه شد و سلامتی او مورد تایید دامپزشک قرار گرفت، به حساب پرورش دهنده واریز کنید. برای اینکه بتوانید سگ خود را به خوبی تربیت کنید حتما توله سگ پامرانین با سن حدود 45 روز تا 2 ماه را خریداری کنید و از خریدن سگ پامر بالغ خوداری کنید.

واکسیناسیون سگ پامرانین در کلینیک دامپزشکی شیراز | واکسن هاری و چندگانه و ضد انگل سگ پامر در شیراز

زمانی که یک سگ پامرانین را خریداری می کنید در ارتباط با سلامتی او مسئول هستید و باید شرایط مناسبی را برای زندگی سگ پامر خود به وجود بیاورید. بیماری های بسیاری هستند که سلامت سگ پامرانین شما را تحدید می کنند. برای جلوگیری از برخی از این بیماری ها مانند بیماری پاروا ویروس پامر یا دیستمپر و هاری در سگ پامرانین، واکسن هایی ساخته شده است. شما برای دریافت واکسن سگ خود باید به کلینیک دامپزشکی شیراز مراجعه کنید. در کلینیک دامپزشکی ابتدا سگ پامر شما مورد معاینات کامل دامپزشکی قرار می گیرد و پس از تایید سلامتی توسط دامپزشک واکسن هاری و چندگانه خود را دریافت می کند.

یادتان باشد که حتما رای سپ پامرانین خود شناسنامه تهیه کنید. اطلاعات مختلف سگ شما مانند نژاد، اسم، جنسیت، سن و واکسن ها و ضد انگل هایی که دریافت کرده است در شناسنامه سگ پامر ثبت می شود. همچنین در هر بار مراجعه به کلینیک دامپزشکی شیراز برای واکسیناسیون و ضد انگل سگ خود، دکتر دامپزشک تاریخ مراجعه بعدی شما را در شناسنامه ثبت می کند. بدین صورت دیگر شما فراموش نخواهید کرد که نوبت بعدی مراجعه سگ پامر شما به بیمارستان دامپزشکی شیراز چه زمانی است.

خصوصیات اخلاقی سگ پامرانین

 • سگ پامرانین معمولا با یکی از اعضای خونواده پیوند عاطفی عمیقی برقرار میکنه ولی با  این حال انتخاب مناسبی برای کسانی که دفعه اولشونه میخوان سگ نگهداری کنن، نیست.
 • همونطور که قبلا هم گفتیم سگ پامرانین با اینکه سگ کوچکی هست ولی ویژگی های اخلاقی سگ های نژاد بزرگ رو داره! برای مثال خیلی شجاع و برون گرا و مغروره.
 • هوش بالای پامرانین ها باعث شده آموزش به این نژاد از سن کم ضروری باشه. در غیر این صورت پامرانین به یه سگ سرخود و حرف گوش نکن تبدیل میشه که هرکاری دلش میخواد انجام میده.

 

 • سگ پامرانین همه چی رو خیلی زود یاد میگیره که  البته این ویژگی میتونه هم خوب باشه و هم بد.
 • سرعت بالای یادگیری توی یه سگ به این معنی است که اگر یک بار سگ شما پارس کند و شما به طرفش برید تا ساکتش کنید خیلی سریع یاد میگیره برای جلب توجه پارس کنه.
 • پامرانین ها عاشق این هستن که مورد توجه باشن برای همین شوخ طبعی زیادی از خودشون نشون میدن.
 • سگ نژاد پامرانین دوست داره صاحبش و اطرافیانش رو سرگرم کنه و تا آخر عمر رفتارش مانند توله سگ ها، سرزنده و شیطون باقی میمونه.
 • سگ پامرانین اصلا دوست نداره تنها بمونه و تحمل پایینی برای تنهایی داره. اگر یه پامرانین رو زیاد تنها بگذارین، میتونه به مشکلات رفتاری سگ ها مثل اضطراب جدایی مبتلا بشه.
 • برای همین اگر تصمیم به خرید سگ پامرانین پامرانین دارین ولی شاغل هستین و قراره در طول هفته سگتون تنها بمونه، روی اتخاب نژاد سگ و خریدش تجدید نظر کنین.
 • سگ پامرانین یک سگ آپارتمانی است و برای کسانی که  خونه های کوچیکی دارن، مناسبه.
قیمت،خرید و فروش و غذای سگ پامرانین در شیراز

برای تربیت سگ پامرانین به نکات زیر توجه کنید:

 • آموزش سگ پامر خود را در سنین پایین و از تولگی شروع کنید.
 • در آموزش به پامر مصمم و قاطع باشید. باید بسیار صبور باشید و برای رسیدن به هدفی که دارید تلاش کنید.
 • حتما روزی ۱۵ دقیقه برای آموزش به سگ زمان بگذارید.
 • با سگ برخورد و رفتار صحیح رو انجام بدید
 • دوران طلایی اجتماعی سازی سگ رو که ۲ تا ۴ ماهگی هست جدی بگیرید (چک لیست اجتماعی سازی سگ فراموش نشود )
 • به زندگی سگ نظم و قانون ببخشید
 • از تولگی چالش هایی رو برای سگ تعیین کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی