سگ نژاد اشپیتز در دامپزشکی شیراز | spitz dog

معرفی سگ نژاد اشپیتز در دامپزشکی شیراز | spitz dog

ویژگی های کلی سگ اشپیتز | خصوصیات اخلاقی سگ نژاد اشپیتز | بیماری های رایج در اشپیتز | تغذیه و غذای سگ اشپیتز |

و مطالب آموزشی دیگر در ارتباط با سگ اشپیتز در سایت کلینیک دامپزشکی شیراز

مشاوره رایگان دامپزشکی در شیراز

09175619012

سگ نژاد اشپیتز از جمله معروف ترین نژادهای سگ به حساب می آید که در کشور ایران نیز بسیار شناخته شده و محبوب است و احتمالا شما هم نام آن را تا کنون حداقل یکبار شنیده­اید. این نژاد سگ دارای دو نوع آلمانی و ژاپنی می­ باشد و از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به روباه دارد و همین امر سگ اشپیتز را به سگی دوست داشتنی برای نگهداری به عنوان حیوان خانگی و دوستی و همراهی جدید برای انسان تبدیل کرده است. در ایران نیز مانند سایر کشور های دنیا سگ نژاد اشپیتز یکی از محبوب ترین نژادها و از جمله نژادهایی است که به فراوانی به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود.

اجداد اصلی سگ اشپیتز مربوط به کشور ژاپن می­ باشد. اما اکنون این نژاد در سرار دنیا پخش شده است. سگ نژاد اشپیتز از نظر اندازه در میان سگ های کوچک طبقه بندی می شود. این سگ ها دارای شخصیتی پر انرژی و شیطون بوده و با اون ظاهر زیبای خود حسابی برای صاحب خود دلبری می کنند. پوشش بدنی این حیوانات بسیار زیبا و جذاب است و این امر در افزایش محبوبیت این نژاد نقش بسیار زیادی دارد.

سگ های اشپیتز بسیار خوش اخلاق بوده و به خوبی با کودکان ارتباط برقرار می کنند و رفتار دوستانه ای با آنها دارند. همین امر سبب شده که سگ نژاد اشپیتز به نژادی مناسب برای افرادی که بچه دار می باشند تبدیل شود. این سگ ها نیز مانند بسیاری از سگ های نژاد کوچک نسبت به غریبه ها و دیگر جانواران حساس بوده و در برخورد با آنها پارس می کنند. البته این رفتار را می توان با آموزش های مناسب توسط صاحب سگ و یا مربی سگ در کلینیک دامپزشکی شیراز به خوبی کنترل و برطرف کرد.

اگر قصد خرید سگ اشپیتز برای نگهداری به عنوان یک حیوان خانگی را دارید به شما توصیه می کنیم که ابتدا تمام مطالب این صفحه را با دقت مطالعه کنید تا با ویژگی های این نژاد به طور کامل آشنا شوید. با سایت دامپزشکی شیراز همراه باشید و در صورتی که پس از خواندن مطالب این صفحه سوالی در ارتباط با سگ نژاد اشپیتز در ذهن شما باقی ماند، آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا دامپزشکان ما در اولین فرصت به سوال شما پاسخ دهند

مشاوره رایگان دامپزشکی در شیراز

09175619012

خصوصیات ظاهری سگ نژاد اشپیتز

این سگ­ ها دارای پوششی خز مانند و دو لایه از مو بر سطح بدن خود هستند که ظاهر سگ اشپیتز را فوق العاده جذاب و دوست داشتنی می کند. بینی گرد، کوچک و کاملاً سیاه بوده، جمجمه ای مشابه با روباه و متناسب با اندازه بدن خود دارد. پوزه ای کوتاه و لب های کوچک به رنگ تیره و سیاه دارد که به آرواره چسبیده اند. سگ اشپیتز دارای گوش‌های مثلثی شکل و نوک ‌تیزکوچک است، گردنی با طول متوسط، دم پیچ خورده پراز خز و از همه زیباتر پوستی صاف و بدون چین و چروک دارد. به طور کلی می توان گفت ظاهر سگ اشپیتز نظر هر فردی را به خود جذب می کند.

برس کشیدن موی سگ اشپیتز می تواند به زیبا ماندن ظاهر این حیوان کمک کند و موهای مرده را خارج کرده و از ریزش این موها در نقاط مختلف خانه جلوگیری کند. امرزوه در کلینیک های دامپزشکی مختلف مانند کلینیک دامپزشکی شیراز بخش آرایشگاه و اصلاح موی سگ و گربه به صورت تخصصی وجود دارد که صاحبین حیوانات خانگی می توانند سگ و یا گربه خود را برای کوتاه کردن مو به انجا ببرند.

خصوصیات اخلاقی سگ نژاد اشپیتز

اگر با دنیای حیوانات خانگی آشنا باشید حتما نام و تعریف این سگ را تا کنون چند باری شنیده باشید. روحیه شاداب سگ نژاد اشپیتز مانع از این خواهند شد تا شما لحظه ای لبخند را فراموش کنید. همیشه سعی دارد تا صاحب خود و افراد خانواده خود را راضی نگه دارد و به دنبال بازی کردن و جلب توجه آنها است. سگ های نژاد اشپیتز دوست صمیمی فرزندان شما خواهند بود ولی بیشتر به افراد بالغ توجه دارد که حاکی از هوش بالای آنها می باشد. به هنگام ورزش کردن پا به پای شما می دوند و تا توقف شما از حرکت نخواهند ایستاد چون همراهی با شما برای آنها بسیار خوشایند می باشد. در صورتی که در آپارتمان زندگی می کنید و یا حیاط خانه شما کوچک است می توانید با خیالی راحت سگ نژاد اشپیتز را انتخال کنید چراکه با توجه به جثه کوچک و ویژگی های رفتاری و خلاقی، سگ های اشپیتز از جمله سگ های مناسب یرای نگهداری از آپارتمان و محل های کوچک هستند.

جنس نر اشپیتز به دلیل داشتن روحیه  بالا و قوی رقابت شدیدی با همجنس های خود داشته و نسبت به سایر سگ ها، جانوران و افراد غریبه واکنش شدیدی نشان داده  و شروع به پارس کردن می نماید برای جلوگیری از این موضوع باید از تولگی سگ خود را نزد مربی سگ در کلینیک دامپزشکی شیراز برده آموزش و تربیت دهید. بالا و پایین پریدن آنها و نشستن برروی پاهای عقبی دل شما را خواهد ربود و بی اختیار با او در این شادی همراه خواهید شده چرا که این سگ می داند چگونه دل صاحبش را بدست بیاورد. با اینکه تربیت سگ اشپیتز کمی سخت است ولی زندگی در کنار این موجودات با نمک و دوست داشتنی ارزش کمی تحمل سختی را دارد. به سگتان آموزش دهید که رئیس شما هستید تا روحیه سلطه جوی آنها کاهش پیدا کند در غیر اینصورت رفتار تند و خشنی با شما خواهد داشت.

غذای سگ نژاد اشپیتز

امروزه غذاهای تجاری مختلفی در بازار و کینیک های دامپزشکی و پت شاپ شیراز برای سگ های نژاد مختلف وجود دارد. در ارتباط با سگ اشپیتز نیز غذاهای خشک اختصاصی این نژاد را می توانید در پت شاپ شیراز پیدا کنید. اگر نمی توانید وقت کافی برای تهیه غذای خانگی برای سگ اشپیتز خود بگذارید و یا با اصول تغذیه و بایدها و نبایدهای آن در سگ اشپیتز آشنا نیستید، غذهای تجاری به صورت غذای خشک سگ و یا کنسروها گزینه ای مناسب برای شماست. میزان مرف روزانه غذاهای خشک با توجه به وزن حیوان بر روی پاکت آنها نوشته شده است و با مطالعه اطلاعات درج شده بر روی پاکت غذای سگ اشپیتز می توانید متوجه شوید که روزانه چه مقدار از آن غذا را باید به سگ خود بدهید. مشاوره تغذیه سگ شیراز آماده ارائه خدمات به صاحبین سگ در شیراز است.

در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در ارتباط  با تغذیه سگ اشپیتز داشته یاشید، میتوانید همین حالا با مرکز مشاوره رایگان دامپزشکی شیراز تماس گرفته و سوالات خود را از دامپزشکان متخصص تغذیه سگ ما بپرسید. شماره تماس برای مشاوره رایگان دامپزشکی شیراز: 09175619012

تربیت و آموزش سگ نژاد اشپیتز

هوش و ذکاوت بالا و قدرت یادگیری بالای این سگ باعث شده است که سگ ژرمن اشپیتز تبدیل به سگ محبوب مربی ها تبدیل شود. با این حال این سگ به درستی از شما اطاعت نمی کند چون یکم روحیه خودفرما دارد. یکی از اولین آموزش هایی که باید به سگ اشپیتز بدید این است که به هر چیزی که می بیند شروع به پارس کردن نکند.

بیماری های سگ نژاد اشپیتز

سگ اشپیتز از جمله نژادهای سگ بوده که به ندرت به بیماری های خاص مبتلا می شود و از این نظر سگ مقاومی به حساب می آید اما رویداد برخی بیماری ها در سگ اشپیتز به نسبت سایر بیماری ها بیشتر است که بعضی از آنها را برای شما در سایت کلینیک دامپزشکی شیراز لیست کرده ایم: در رفتگی لگن  و آرنج | بیماریهای خونی | مشکلات هضم غذا | صرع | اگزما | کوتاه ماندن اندام ها و….

توجه داشته باشید که حتما قبل از خریداری سگ نژاد اشپیتز ایتدا ان را به کلینیک دامپزشکی در شیراز برده تا توسط دکتر دامپزشک در شیراز معاینه شود و پس از تایید سلامتی آن توسط دامپزشک اقدام به خریداری سگ اشپیتز مورد نظر خود کنید

بهداشت سگ نژاد اشپیتز

هرآنچه که یک انسان باید در بهداشتی فردی خود رعایت کند برای این حیوانات هم صدق می کند.برای اینکه خز های زیبایشان همیشه چشمان همگان را به سوی خود جذب کند از برس کشیدن روزانه غافل نشوید. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها همیشه برایش مسواک بزنید و دندان هایش را کنترل کنید. ناخن هایش را کوتاه کنید تا دچار شکستگی و خونریزی نشوند. داخل گوش هایش را از نظر وجود عفونت چک کنید. و سعی کنید که در هر یک هفته یکبار آنرا با دستمال تمیز و مرطوب پاک کنید.

واکسیناسیون سگ نژاد اشپیتز در کلینیک دامپزشکی شیراز

برای پیشگیری از بیماری های رایج در سگ ها واکسن هایی ساخته شده است که در کلینیک های دامپزشکی موجود می باشد. سگ اشپیتز نیز مانند سایر نژادهای سگ ضروری است که این واکسن ها را دریافت نماید. واکسن هاری سگ اشپیتر و واکسن چندگانه اشپیتز از جمله این واکسن ها به حساب می آیند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با سن مناسب برای تجویز واکسن اشپیتز و هزینه وقیمت واکسن سگ اشپیتز با مرکز مشاوره رایگان دامپزشکی شیراز تماس حاصل فرمایید.

ضد انگل تراپی سگ نژاد اشپیتز در کلینیک دامپزشکی شیراز

حیوانات با توجه به نوع تغذیه و مدل زندگی که دارند بسیار مستعد ابتلا به انگل های گوارشی و تنفسی و همچنین انگل های خارجی مانند کک و کنه و یا شپش هستند. برای جلوگیری از ابتلای این حیوانات زیبا به بیماری های انگلی و یا درمان حیوانات مبتلا به انگل می توانید به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید. داروهای ضد انگل سگ اشپیتز مطابق برنامه زمان بندی شده توسط دکتر دامپزشک و در کلینیک دامپزشکی شیراز برای سگ اشپیتز شما تجویز خواهد شد. درمان ضد انگلی سگ خود را جدی بگیرید و آن را فراموش نکنید. چراکه علاوه بر ایجاد مشکل برای خود حیوان بسیاری از انگل ها بین انسان و سگ مشترک بوده و می تواند زمینه ساز آلودگی شما و افراد خانواده شود. برای آگاهی از هزینه و قیمت ضد انگل اشپیتز با مشاوره رایگان کلینیک دامپزشکی شیراز تماس بگیرید.

3 دیدگاه

 • امید گفت:

  ریزش موی سگ اشپیتز زیاد هست؟؟

 • وحید گفت:

  من یه سگ اشپیتز دارم که دو روز هست بی اشتها شده و درست غذا نمیخوره. چیکارش کنم؟

  • manager گفت:

   بی اشتهایی سگ شما می تونه دلایل مختلفی داشته باشه که تشخیص دقیق علت اون از طریق معاینه توسط دکتر دامپزشک امکان پذیر هست. توصیه میکنم که سگ زیباتون رو هر چه سزیع تر به یک کلینیک دامپزشکی در شیراز ببرید تا از نزدیک توسط دامپزشک معاینه بشه.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی