درمان پرکنی کاسکو در شیراز

درمان پرکنی کاسکو در دامپزشکی پرندگان شیراز | دلایل پرکنی طوطی

درمان پرکنی کاسکو در دامپزشکی پرندگان شیراز | دلایل پرکنی طوطی

درمان پرکنی کاسکو در شیراز توسط دامپزشک کاسکو و طوطی در کلینیک دامپزشکی شیراز

آشنایی با دلایل پرکنی در کاسکو و راه های جلوگیری از پرکنی کاسکو و طوطی

مشاوره رایگان و صحبت با دکتر پرندگان زینتی

با ما تماس بگیرید و سوالات خود را در مورد پرکنی کاسکو و طوطی از دامپزشکان ما بپرسید

09175619012

تا پایان این مقاله تخصصی همراه مرکز مشاوره دامپزشکی شیراز باشید تا به طور کامل با دلایل پرکنی در کاسکو و طوطی آشنا شوید. اگر شما از یک کاسکو و یا طوطی دیگر در خانه نگهداری می کنید و کاسکو شما به مشکل پرکنی و یا جویدن پرها دچار شده است خواندن این مطلب به شما بسیار کمک خواهد کرد تا بتوانید مشکل پرنده زیبای خود را حل کنید.

در کلینیک دامپزشکی پرندگان زینتی شیراز شرایطی فراهم گردیده که شما بتوانید در هر ساعت از شبانه روز به صورت تلفی با دامپزشک متخصص پرندگان زینتی صحبت کنید و سوالات خود را از او بپرسید. پس اگر با خواندن این مطلب به نتیجه مورد نظر خود نرسیدید و یا سوالات شما به طور کامل پاسخ داده نشد، با شماره 09175619012 تماس بگیرید.

پرکنی کاسکو یا طوطی خاکستری به چه معناست؟

چیزی دردناک تر از این نخواهد بود که کاسکو یا طوطی مورد علاقه شما شروع به کندن پرهای خود کند و در عین حالی که کاری از دست شما ساخته نباشد. گاهی اوقات شدت پرکنی کاسکو آنقدر زیاد است که تمام بدن پرنده بدون پر می شود و گاهی آسیب به پوست کاسکو نیز وارد شده و در نقاط مختلف بدن کاسکو و در ناحیه سینه و یا بال ها و یا پشت پرنده زخم و خونریزی اتفاق می افتد.

اگر پروسه آسیب رساندن به پرها توسط پرنده ادامه پیدا کند فولیکول های پر پرنده آسیب خواهند دید و ناحیه آسیب دیده تا آخر عمر بدون پر باقی خواهد ماند.در این حالت پرنده شروع به از بین بردن بافت نرم سینه و پاها و پشت خود میکند که نتیجه آن به وجود آمدن زخم رو خونریزی در بدن پرنده است.زخم های ایجاد شده در بدن طوطی به دلیل استمرار طوطی در خود زنی هیچ گاه بهبود نخواهد یافت و روز به روز وسیع تر و محل رشد و پرورش انواع عفونت های باکتریایی و قارچی خواهد شد.این روند معمولا تا زمان مرگ طوطی در اثر عفونت و خونریزی ادامه خواهد داشت.

درمان پرکنی طوطی

دلیل پرکنی در کاسکو چیست؟ چرا طوطی من پرکن شده و پره های خودش را می کند؟؟

در بسیاری از موارد صاحب پرنده هیچ دلیلی برای پرکنی کاسکو یا طوطی خود پیدا نمی کند و بیشترین دلیلی که در این مواقع ذهن صاحب پرنده را درگبر خود می کند استرس است. استرس یکی از مهم ترین دلایل پرکنی کاسکو به حساب می آید اما تنها دلیل آن نیست. پرکنی کاسکو یک بیماری نیوده و بلکه نشانه ای از وجود یک مشکل با یک بیماری در ارتباط با پرنده زیبای شما است. دلایل متعدد و بسیار زیادی می توان برای پرکنی کاسکو در نظر گرفت که اولین قدم برای درمان پرکنی کاسکو نیز پی بردن به علت اصلی پرکنی است که متاسفانه گاهی اوقات به کاری بسیار دشوار تبدیل خواهد شد و تشخیص آن آسان نیست. اختلال پرکنی تقریبا در تمام خانواده بزرگ طوطی ها گزارش شده است.در این بین طوطی خاکستری آفریقایی کنگو یا کاسکو و خانواده ککاتو ها به دلیل هوش بالا و فهم و احساسات قوی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

در ادامه لیستی از دلایل احتمالی پرکنی در کاسکو را برای شما در سایت کلینیک دامپزشکی شیراز آماده کرده­ایم:

رام و دستی کردن اجباری| تنبیه کردن | افسردگی | جابجایی | تغذیه غلط | انگل های پوستی مانند جیاردیا | عفونت های قارچی و باکتریایی | کوتاه کردن غلط پر های طوطی | خشک شدن بیشت از حد پوست | چربی زیاد در پوست | کثیف بودن پر ها و حمام نکردن طوطی | کمبود کلسیم و مواد معدنی| بلوغ جنسی طوطی و تغیرات هورمونی | بیماری منقار و پر طوطی(PBFD) | انگل های روده ای | بیماری های کبدی | سایر بیماری های داخلی

درمان پرکنی کاسکو چیست؟ آیا پرکنی طوطی درمانی دارد؟ درمان پزکنی طوطی در دامپزشکی شیراز

درمان مشکل پرکنی در کاسکو و طوطی امری سخت بوده و نیازمند صبر و تحمل صاحب پرنده است چرا که ممکن است بسیار زمان بر باشد. در صورتی که نشانه های پرکنی در کاسکو شما ظاهر شده است بهتر از زمان را از دست ندهید و هرچه زودتر کاسکو خود را به کلینیک دامپزشکی شیراز ببرید تا توسط دامپزشک متخصص پرندگان زینتی شیراز مورد معاینه قرار گیرد. دامپزشک تمام نکات مهم که باید مد نظر داشته باید را به شما خواهد گفت و در ارتباط با نحوه نگهداری و محیط نگهداری و تغذیه کاسکو نکات ضروری را خواهد گفت و در صورت نیاز برای رفع مشکل از داور های مناسب استفاده خواهد کرد. در اینجا برخی از نکات مهم را برای شما کاربران سایت کلینیک دامپزشکی شیراز آورده­ایم که در حل مشکل پرکنی کاسکو به شما کمک خواهد کرد:

 رژیم غذایی کاسکو یا طوطی خود را حتما اصلاح کنید: متاسفانه رژیم غذایی اکثر طوطی های خانگی تا ۹۰% تخمه آفتاب گردانه!!!در بعضی موارد طوطی علاوه بر تخمه آفتاب گردان روزانه تعداد زیادی پسته و مغذ گردو بادام و سایر دانه های چرب مصرف میکند.پرنده های خانگی نه پرواز میکنند و نه تحرکی برای سوختن چربی و کالری اضافه دارند.بنا بر این باید رژیم غذایی متعادل با چربی بسیار پایین داشته باشند.بهترین رژیم غذایی برای طوطی سبزیجات و جوانه حبوبات و میوه هایی نظیر پرتقال و سیب و …. است

در قفس کاسکو خود از اسباب بازی مناسب و استاندارد استفاده کنید یا برای کاسکو خود یک همدم و جفت تهیه کنید.

می تاونید برای جلو گیری از پرکنی کاسکو از گردنبند الیزابت استفاده کنید.

اسپری های تلخ که بر روی بدن پرنده اسپری می شوند نیز می تواند کمک کننده باشد.

.

اگر اطلاعات زیادی در ارتباط با تغذیه کاسکو ندارید و نمی دانید چه غذاهایی را باید به کاسکو خود بدهید و با چه غذاهایی برای کاسکو شما مضر است، اصلا نگران نباشید. کافیست با مرکز مشاوره دامپزشکی پرندگان زینتی شیراز تماس بگیرید و تمام سوالات خود در ارتباط با غذای کاسکو و طوطی را از دکتر دامپزشک ما در شیراز بپرسد

09175619012

1 دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی