دامپزشکی شیراز و معرفی کلینیک دانشکده دامپزشکی شیراز

دامپزشکی شیراز و معرفی کلینیک دانشکده دامپزشکی شیراز

از طریق تماس با شماره " 09175619012" مستقیم با دکتر دامپزشک صحبت کن

متخصص دامپزشکی شیرازی

مشاوره رایگان و تخصصی دامپزشکی شیراز

برای بهرمندی از مشاوره رایگان دامپزشکی و صحبت با دامپزشک متخصص در شیراز با شماره زیر تماس بگیرید

09175619012

دامپزشکی شیراز به صورت شبانه روزی آماده ارایه مشاوره رایگان دامپزشکی به داندگان حیوانات خانگی در شیراز می باشد

دامپزشکی شیراز و آشنایی با آن

دامپزشکی شیراز را بهتر و بیشتر بشناسید

دامپزشکی شیراز و تاریخچه دانشکده دامپزشکی شیراز / با تاریخچه دامپزشکی شیراز بیشتر آشنا شویم:

دانشكده دامپزشكي شيراز در سال 1348 تأسيس شده كه از نظر قدمت پس‌ از دانشكده دامپزشكي دانشگاه تهران دومين دانشكده دامپزشكي كشور است. اين دانشكده در حال حاضر داراي 58 عضو هيأت علمي (17 نفر استاد، 17 نفر دانشيار، 24 نفر استاديار) است.فضاي دانشكده جمعاً 105 هكتار (75 هكتار مزرعه (يونجه، ذرت و جو)، 17 هكتار جنگل و فضاي سبز و 13 هكتار معابر و ساختمان) مي‌باشد.اين دانشكده علاوه بر پذيرش دانشجو در مقطع دكتراي حرفه‌اي (عمومي) دامپزشكي و كارشناسي ارشد فيزيولو‍‍ژي دامپزشكي در 16 رشته تخصصي شامل علوم آناتومي، آناتومي و جنين شناسي مقايسه‌اي (PhD)، بافت شناسي مقايسه‌اي (PhD)، جراحي دامپزشكي، بيماري‌هاي دروني دامهاي بزرگ، بهداشت و بيماري‌هاي طيور، بيماريهاي داخلي دامهاي كوچك، كلينيكال پاتولوژي، بهداشت و بيماريهاي آبزيان، آسيب شناسي دامپزشكي، انگل شناسي دامپزشكي، بهداشت مواد غذايي، مامايي و بيماري‌هاي توليد مثل دام، و بيوشيمي دامپزشكي به تربيت نيروهاي متخصص اهتمام دارد.

دانش‌آموختگان دوره دكتراي حرفه‌اي دانشكده دامپزشكي شیراز علاوه بر ارائه خدمات گسترده دامپزشكي در شیراز از طريق پيش‌گيري، ريشه‌كني و درمان بيماري‌هاي دامي، با نظارت بهداشتي بر مواد غذايي با منشاء دامي در كنترل و ريشه‌كني بيماري‌هاي مشترك انسان و حيوانات نيز نقش اساسي ايفا مي‌كنند. دانش‌آموختگان دانشکده دامپزشکی شیرازعلاوه بر تأمين اعضاي هيأت علمي مورد نياز دانشكده‌هاي دامپزشكي شیراز و سایر دانشکده های دامپزشکی سراسر کشور، در ساير مؤسسات مربوط به علوم دامپزشكي، علوم زيستي و علوم پزشكي به فعاليت مي‌پردازند.

وجود دانشکده دامپزشکی شیراز در شهر شیراز، سبب افزایش کیفیت خدمات رسانی در زمینه دامپزشکی در شیراز و شهرستان های استان فارس شده است. دامپزشکی شیراز یکی از قوی ترین و با امکانات ترین دانشکده های دامپزشکی ایران است.

بخش های دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز

گروه علوم درمانگاهي و کلینیک دامپزشکی دانشکده دامپزشکی شیراز  قبل از انقلاب اسلامي به نام بخش مطالعات درمانگاهي شناخته شده بود و داراي زير گروه‌هاي جراحي دامپزشکی شیراز، مامايي دامپزشکی شیراز، داخلي دام‌هاي كوچك و داخلي دام‌هاي بزرگ دامپزشکی شیراز بود. پس از انقلاب اسلامي و براساس يكسان‌سازي ساختارهاي داخلي دانشكده‌هاي دامپزشكي در سطح كشور بخش‌هاي موجود در دانشكده دامپزشکی شیراز به گروه‌هاي مختلف تغيير نام داده شده و زير گروه‌ها به نام بخش‌هاي مختلف نامگذاري شده است. گروه علوم درمانگاهي و کلینیک دامپزشکی شیراز در حال حاضر داراي 9 بخش با نام‌هاي: بیهوشی و مراقبت‌های ویژه دامپزشکی شیراز، جراحي، داخلي دام‌هاي بزرگ، داخلي دام‎هاي كوچك، راديولوژي و سونوگرافي، طيور و آبزيان، كلينيكال پاتولوژي، مامايي، مي‌باشد. بخش جراحي خود داراي قسمت‌هاي مختلف جراحي دام‌هاي كوچك و جراحي دام‌هاي بزرگ است. بخش مامایی نیز شامل قسمت‌های بیماری‌های تولید‌مثل و فناوری تولید‌مثل می‌باشد.

گروه علوم درمانگاهي کلینیک دامپزشکی شیراز با توجه به امكانات خود اولين دوره تخصصي جراحي را در سال 1367 با پذيرش 2 دانشجوي تخصصي شروع و راه‌اندازي نمود و پس از آن دوره‌هاي تخصصي داخلي دام‌هاي بزرگ، طيور و مامايي راه اندازي و پذيرش دانشجوهاي تخصصي را شروع نمودند. سپس دوره‌هاي تخصصي بهداشت و بيماري‌هاي آبزيان، کلينيکال پاتولوژي، داخلي دا‌م‌هاي کوچک نيز در طي سال‌هاي 90 تا 91 راه اندازي شد و در سال 1396 دوره تخصصی بیهوشی و مراقبت‌های ویژه دامپزشکی برای اولین بار در کشور راه اندازی شد و با پذیرش 2 دانشجو آغاز به کار کرد. بخش علوم درمانگاهی دامپزشکی شیراز در مجموع در 9 رشته تخصصی(بيماري‌هاي آبزيان، بهداشت و بيماري‌هاي پرندگان، بیهوشی و مراقبت‌های ویژه دامپزشکی، بيماري‌هاي داخلی دام‌هاي بزرگ، بيماري‌هاي داخلي دام‌هاي كوچك، جراحي دامپزشكي، فناوری تولید‌مثل در دامپزشکی(Ph.D.)، كلينيكال پاتولوژي دامپزشکی، مامايي و بيماري‌هاي توليد‌مثل دام) دانشجو می پذیرد.

بخش کلینیک دانشکده دامپزشکی شیراز از نظر تجهیزات دامپزشکی در سطح کشور در جایگاه قابل قبولی قرار دارد و به لطف داشتن اساتید مجرب دامپزشکی در شیراز،‌ خدمات دامپزشکی مناسبی را به مراجعه کنندگان و صاحبین حیوانات خانگی در شیراز ارائه می کند.

دوره دکترای تخصصی جراحی دامپزشکی در دانشکده دامپزشکی شیراز در سال 1367 برای اولین بار در کشور نوگشایی گردید و فعالیت خود را با پذیرش 2 نفر دانشجو آغاز کرد. موسس و بنیان گذار این دوره تخصصی آقای دکتر سیف الله دهقان می باشد. از سال تاسیس ایم رشته تا کنون بطور پیوسته در این دوره دانشجو پذیرفته شده است و تعداد زیادی از دانش آموختگان این دوره تخصصی اساتید بنام در دانشگاه های خارج و داخل کشور می باشند.  دانشکده دامپزشکی شیراز سالیانه اقدام به پذیرش حداکثر 4 نفر دانشجوی رزیدنت می نمایند که تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت می باشد.

دانش آموختگان دوره تخصصی جراحی دامپزشکی شیراز در زمینه های بی هوشی دام، جراحی دامهای کوچک و بزرگ و بیماری های اندام حرکتی در اسب تجربه و مهارت لازم را کسب می­نمایند که بنا به علاقه خود در یکی از گرایش های فوق الاشاره مشغول به کار در کلینیک های دامپزشکی شیراز می گردند. دانش آموختگان این دوره می توانند مجوز احداث درمانگاه های تخصصی جراحی در دامهای بزرگ و کوچک را از سازمان نظام دامپزشکی  دریافت نمایند.

امكانات و دستگاههاي موجود در کلینیک جراحی دامپزشکی بیمارستان دامپزشکی شیراز: ميز هيدورليك جراحي دامهاي بزرگ – وسايل جراحي ارتوپدي- وسايل جراحي نسوج نرم- دستگاه الكتروكوتر- دستگاه كرايو سرجري- دستگاه ساكشن- دستگاه بيهوشي دامهاي بزرگ- آندوسكوپ- ست جراحي دام بزرگ – دستگاه راديوگرافي ثابت- دستگاه راديوگرافي پرتابل چرخدار- دستگاه راديوگرافي پرتابل قابل حمل با دست – تانك ظهور- تانك ثبوت- ميز خشك كن برقي

بخش جراحی کلینیک دامپزشکی شیراز آماده ارائه خدمات انواع جراحی در گونه های مختلف حیوانی ( اسب، سگ،‌گربه، پرنده، خرگوش،‌ خوکچه هندی، کاسکو، عروس هلندی و … ) در شهر شیراز است.

انجام انواع جراحی ها در سگ و گربه و حیوانات اگزوتیک و پرندگان در کلینیک دامپزشکی شیراز توسط جراحان ماهر انجام می شود. از جمله: عقیم سازی سگ، عقیم سازی گربه، عقیم سازی خرگوش، جراحی گوش و دم در سگ، جراحی ارتوپدی و درمان انواع شکستگی ها در سگ و گربه، جراحی چشم در سگ و گربه و سایر حیوانات و …

بخش تخصصي داخلي دامهاي كوچك دامپزشکی شیراز با دارا بودن امكانات مناسب مانند دستگاه آندوسكپي سگ و گربه، افتالموسكپي سگ و گربه، اتوسكپي و غيره مي توانند بسياري از بيماريهاي گوارشي، پوستي، چشمي، تنفسي، قلبي، اندوكرايني، ادراري و تناسلي را تشخيص و درمان نمايند. بعلاوه در بخش حیوانات خانگی دانشکده دامپزشکی شیراز خدمات ديگر از جمله واكسيناسيون سگ و گربه، درمان ضد انگلي داخلي و خارجي، جرم گيري (با دستگاه التراسونيك)، مشاوره هاي بهداشتي، تغذيه اي و رفتاري نيز ارائه مي‌گردد.

در این مرکز درمانی تخصصی دامپزشکی برای سگ و گربه ( کلینیک دانشکده دامپزشکی شیراز ) درمان بیماری های سگ و گربه از جمله درمان بیماری پاروو ویروس یا پاروا ویروس سگ، بیماری های گوارشی سگ و گربه، مشکلات چشمی و …. انجام می گیرد. در کلینیک دامپزشکی سگ و گربه دانشکده دامپزشکی شیراز خدمات واکسیناسیون سگ و واکسیناسیون گربه و درمان ضد انگل و صدور شناسنامه سگ و شناسنامه گربه برای صاحبین حیوانات خانگی در شیراز، ارایه می شود.

کلینیک دامپزشکی طیور دانشکده دامپزشکی شیراز و کلینیک پرنده زینتی دامپزشکی شیراز یکی از مراکز درمانی تخصصی و معتبر در زمینه پرندگان صنعتی و زینتی در جنوب کشور و در شهر شیراز می باشد. در این کلینیک دامپزشکی پرندگان خدمات مختلف دامپزشکی برای انواع پرندگان از مرغ و شترمرغ و اردک گرفته تا کاسکو، طوطی، عروس هلندی، مرغ مینا، مرغ عشق، قناری و …. و حتی پرندگان شکاری مانند عقاب و شاهین و …، ارایه می شود. تعیین جنسیت کاسکو، تعیین سن کاسکو، اصلاح پر و منقار پرندگان، درمان انواع پرندگان زینتی و شکاری و انجام مشاوره دامپزشکی از جمله خدمات این مرکز دامزشکی در شیراز به شمار می رود.

امکانات، تجهيزات و فضاهاي فيزيکي

درمانگاه مامايي

باکس هاي معاينه اسب، گاو، گوسفند و بز

ميز معاينه سگ و گربه

ميز لاپاروسکوپي گوسفند و بز

آزمايشگاه مامايي

تجهيزات کمک آموزشي

بورد نصب مطالب مربوط به موارد ارجاعي

پوسترهاي آموزشي

آکواريوم جنين

شبيه ساز معاينه رکتال گاو و اسب

آزمايشگاه فن آوري هاي توليدمثل دام

انبار وسايل و تجهيزات

در اين فضا موجود است. اين بخش داراي آزمايشگاه مامايي و توليدمثل دام و آزمايشگاه فن آوري هاي توليدمثل دام مي باشد. قطب گاوهاي شيري پر توليد نيز توسط همکاران اين بخش راه اندازي و مديريت گرديده است.

 خدمات آزمايشگاهي و باليني

آزمايشگاه مامايي: اسپرم­گيري، ارزيابي اسپرم و آماده سازي آن براي تلقيح مصنوعي گونه هاي مختلف دامهاي اهلي، جمع آوري، فرآوري و نگهداري نمونه هاي مختلف هورموني، تهيه و ارزيابي سيتولوژي بخشهاي مختلف دستگاه توليدمثل دامهاي اهلي

آزمايشکاه فن آوري هاي توليدمثل دام: IVM، IVF، IVC، کاربردي کردن فن آوري هاي نوين توليدمثل

 

امكانات و دستگاههاي موجود: ميكروسكوپ معمولي- ميكروسكوپ لوپ- ميكروسكوپ فلورسنت – ست كامل لاپاراسكوپي دامهاي كوچك- هود- pH متر قلمي – pH متر ديجيتال- Vortex- همزن مغناطيسي با Hotplate- ترازوي سارتوريس ديجيتال- انكوباتور مدل Telco- بن ماري همزن دار- ميني سنترفيوژ- آب مقطر گيري يكبار تقطير- آب مقطر گيري دوبار تقطير- انكوباتور ‍CO2 دار- Spermacue- اوون پنجاه ليتري- دستگاه سونوگراف- اولتراسوند داپلر.

خدمات تخصصي باليني

  • مديريت توليدمثلي گله هاي گاو شيري، گوسفند و بز
  • تشخيص و درمان بيماريهاي توليدمثل دامهاي اهلي
  • ارزيابي توليدمثلي دامهاي اهلي
  • اجرا و مديريت فن آوري هاي توليدمثل دامهاي اهلي
  • التراسونوگرافي تشخيصي دستگاه توليدمثل دامهاي اهلي
  • اندوسکوپي تشخيصي دستگاه توليدمثل دامهاي اهلي
  • تلقيح مصنوعي گوسفند و بز توسط لاپاروسکوپي

وت ایران همیشه در کنار صاحبین حیوانات خانگی است 

تا زندگی زیبایی را برای حیوانات زیبا رقم بزند

تمام خدمات دامپزشکی تخصصی را فاهم کرده ایم تا آسایش را به زندگی حیوانات بیاوریم

تیم تخصصی وت ایران عاشقانه برای حیوانات کار می کنند

برای مشاوره رایگان دامپزشکی با شماره زیر تماس بگیرید

09175619012

دانشکده دامپزشکی شهر زیبای شیراز

دانشکده دامپزشکی شیراز

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با دامپزشک | کلیک کنید | مشاوره رایگان

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی