دامپزشکی شیراز و معرفی کلینیک دانشکده دامپزشکی شیراز

دامپزشکی شیراز | کلینیک دامپزشکی شیراز | بیمارستان و درمانگاه شبانه روزی دامپزشکی

دامپزشکی شیراز | کلینیک دامپزشکی شیراز | بیمارستان و درمانگاه شبانه روزی دامپزشکی | کلینیک دامپزشکی | بیمارستان دامپزشکی شیراز | مرکز دامپزشکی در شیراز

دامپزشکی شیراز به واسطه حضور دانشکده دامپزشکی و دامپزشکانی متخصص و با سواد که از این مرکز آموزشی فارغ التحصیل می شوند همواره در سطح کشور جایگاه قابل توجهی دارد. مراکز مختلف درمانی و خدماتی دامپزشکی در شیراز در زمینه حیوانات خانگی (سگ، گربه، پرندگان زینتی، پرندگان شکاری، حیوانات اگزوتیک، همستر، خرگوش، خوکچه هندی و …)، دام های بزرگ مانند اسب، گاو، گوسفند و بز، در حال فعالیت هستند که همگی دارای مجوز از دامپزشکی کل استان فارس و شبکه دامپزشکی شیراز هستند. کیفیت ارائه خدمات در این مراکز بالا بوده و دامپزشکان متخصص و کاربلد در آنها در حال خدمت رسانی به حیوانات هستند. در یک دسته بندی کلی می توان مراکز دامپزشکی شیراز را به بخش های زیر تقیسم کرد:

کلینیک های دامپزشکی شیراز و بیمارستان های دامپزشکی فعال در زمینه حیوانات خانگی

بالغ بر 30 کلینیک دامپزشکی حیوانات خانگی در شیراز در مناطق مختلف این شهر حضور دارند. در این کلینیک ها که برخی از آنها به صورت شبانه روزی اداره می شوند خدمات مختلف درمانی، بهداشتی و مراقبتی برای انواع حیوانات خانگی ارئه می شود. تمامی این کلینیک ها مربوط به بخش خصوصی بوده و تنها کلینیک دامپزشکی دانشکده دامپزشکی شیراز و کلینیک دامپزشکی بلوار مدرس مربوط به بخش دولتی است که توسط دانشکده دامپزشکی شیراز اداره می شود.

خدمات درمانی در کلینیک دامپزشکی شیراز: درمان انواع بیماری های عفونی و غیر عفونی در سگ و گربه از جمله بیماری های دیستمپر و بیماری پاروا ویروس به عنوان 2 مورد از مهمترین بیماری های عفونی در سگ، درمان بیماری های تنفسی، بیماری های گوارشی، بیماری های چشم و گوش و حلق و بینی در حیوانات، بیماری های سیستم عصبی، بیماری های انگلی از جمله انگل های خارجی مانند کک و کنه و انگل های داخلی مانند کرم های نواری و کرم های پهن، درمان بیماری های اسکلتی، بیماری های پوست و مو حیوانات مانند مو ریختگی و انواع آلرژی ها و حساسیت های پوستی و …..

خدمات بهداشتی و پیش گیرانه در کلینیک دامپزشکی شیراز: واکسیناسیون سگ و گربه با واکسن هاری و واکسن چندگانه، درمان پیشگیرانه انگل ها با تجویز قرص های ضد انگل ترکیبی، آرایشگاه حیوانات خانگی، بخش شستشو و حمام کردن سگ و گربه، پانسیون سگ و گربه و انواع پرندگان زینتی و حیوانات اگزوتیک و ……

خدمات جراحی در کلینیک دامپزشکی شیراز: عقیم سازی سگ نر، جراحی عفونت های رحمی و خارج کردن رحم پر از چرک، عقیم سازی سگ ماده، جراحی انواع تومورها از جمله تومورهای پستانی به عنوان یکی از رایج ترین انواع تومور در سگ های ماده، عقیم سازی گربه ماده، عقیم سازی گربه نر، جراحی چشم، انواع اعمال جراحی ارتوپدی و ترمیم شکستگی ها و اصلاح در رفتگی ها، جراحی سنگ مجاری ادراری و سنگ کلیه و خارج سازی سنگ از بدن حیوان، انواع جراحی های زیبایی مانند گوش بری و دم بری، ترمیم ضایعات چینه دان پرندگان مانند سوختگی و سوراخ شدگی چینه دان با عمل جراحی، ترمیم زخم های سطحی و عمقی، آتل بندی و گچ گیری ضایعات اسکلتی و …

خدمات مشاوره ای در کلینیک دامپزشکی شیراز: یکی از خدمات مناسب و منحصر بفرد کلینیک دامپزشکی شیراز ارائه مشاوره رایگان دامپزشکی در شهر شیراز به صورت شبانه روزی است. به این صورت که صاحبین حیوانات خانگی در شیراز می توانند از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با بیمارستان دامپزشکی شیراز تماس بگیرند و همان موقع و به صورت مستقیم با دکتر دامپزشک صحبت کنند. مشاوره دامپزشکی در زمینه های مختلف: مشاوره تغذیه سگ و گربه | مشاوره در مورد بیماری های حیوانات خانگی | مشاوره در ارتباط با واکسیناسیون سگ و گربه | مشاوره در مورد انواع نژاد های سگ و گربه و خرید حیوان خانگی از جمله سگ و گربه و راهنمایی در ارتباط با انتخاب مناسب ترین نژاد متناسب با شرایط و محیط زندگی و …

خدمات درمانی در زمینه انواع پرندگان زینتی در کلینیک دامپزشکی شیراز
امروز نگهداری از پرندگان زینتی مختلف به ویژه کاسکو، کاکادو یا کاکاتو، مرغ مینا، عروس هلندی، طوطی برزیلی، قناری، مرغ عشق و … در شهر شیراز گسترش یافته است. از آنجا که نگهداری از پرندگان در مقایسه با نگهداری از سگ و گربه زحمت و هزینه کمتری دارد و همچنین بیماری های مشترک بین انسان و پرندگان زینتی در مقایسه با بیماری های مشترک بین انسان و سگ و گربه کمتر است، تمایل افراد به نگهداری از پرندگان به عنوان حیوان خانگی روز به روز افزایش پیدا میکند. در کنار این موارد ترکیب رنگی بسیار زیبا و چشم نواز بسیاری از این پرندگان در کنار توانایی یادگیری کلمات و صحبت کردن در برخی پرندگان زینتی مانند کاسکو و مرغ مینا، جذابیت آنها را دوچندان می کند. علاوه بر حس خوبی که نگهداری از یک پرنده به صاحب پرنده می دهد، بیماری ها و مشکلاتی که برای پرنده اتفاق می افتد نیز می تواند اذیت کننده باشد. امروز کلینیک های دامپزشکی مختلفی در شیراز وود دارند که خدمات تخصصی درمانی در زمینه انواع پرندگان زینتی را ارائه می دهند که کلینیک دامپزشکی شیراز یا کلینیک پرندگان زینتی شیراز نیز از جمله آنها به شمار می رود. در کلینک دامپزشکی شیراز بخشی اختصاصی پرندگان زینتی تدارک دیده شده که معاینه پرندگان و کارهای درمانی آنها مانند مایع درمانی یا سرم تراپی، تزریق دارو، خوراندن دارو به پرنده، اکسیژن تراپی و … در آنجا توس دکتر دامپزشک متخصص پرندگان زینتی انجام می شود.

از طریق تماس با شماره " 09175619012" مستقیم با دکتر دامپزشک صحبت کن

متخصص دامپزشکی شیرازی

مشاوره رایگان و تخصصی دامپزشکی شیراز

برای بهرمندی از مشاوره رایگان دامپزشکی و صحبت با دامپزشک متخصص در شیراز با شماره زیر تماس بگیرید

09175619012

دامپزشکی شیراز به صورت شبانه روزی آماده ارایه مشاوره رایگان دامپزشکی به داندگان حیوانات خانگی در شیراز می باشد

دامپزشکی شیراز و آشنایی با آن

دامپزشکی شیراز را بهتر و بیشتر بشناسید

دامپزشکی شیراز و تاریخچه دانشکده دامپزشکی شیراز / با تاریخچه دامپزشکی شیراز بیشتر آشنا شویم:

دانشكده دامپزشكي شيراز در سال 1348 تأسيس شده كه از نظر قدمت پس‌ از دانشكده دامپزشكي دانشگاه تهران دومين دانشكده دامپزشكي كشور است. اين دانشكده در حال حاضر داراي 58 عضو هيأت علمي (17 نفر استاد، 17 نفر دانشيار، 24 نفر استاديار) است.فضاي دانشكده جمعاً 105 هكتار (75 هكتار مزرعه (يونجه، ذرت و جو)، 17 هكتار جنگل و فضاي سبز و 13 هكتار معابر و ساختمان) مي‌باشد.اين دانشكده علاوه بر پذيرش دانشجو در مقطع دكتراي حرفه‌اي (عمومي) دامپزشكي و كارشناسي ارشد فيزيولو‍‍ژي دامپزشكي در 16 رشته تخصصي شامل علوم آناتومي، آناتومي و جنين شناسي مقايسه‌اي (PhD)، بافت شناسي مقايسه‌اي (PhD)، جراحي دامپزشكي، بيماري‌هاي دروني دامهاي بزرگ، بهداشت و بيماري‌هاي طيور، بيماريهاي داخلي دامهاي كوچك، كلينيكال پاتولوژي، بهداشت و بيماريهاي آبزيان، آسيب شناسي دامپزشكي، انگل شناسي دامپزشكي، بهداشت مواد غذايي، مامايي و بيماري‌هاي توليد مثل دام، و بيوشيمي دامپزشكي به تربيت نيروهاي متخصص اهتمام دارد.

دانش‌آموختگان دوره دكتراي حرفه‌اي دانشكده دامپزشكي شیراز علاوه بر ارائه خدمات گسترده دامپزشكي در شیراز از طريق پيش‌گيري، ريشه‌كني و درمان بيماري‌هاي دامي، با نظارت بهداشتي بر مواد غذايي با منشاء دامي در كنترل و ريشه‌كني بيماري‌هاي مشترك انسان و حيوانات نيز نقش اساسي ايفا مي‌كنند. دانش‌آموختگان دانشکده دامپزشکی شیرازعلاوه بر تأمين اعضاي هيأت علمي مورد نياز دانشكده‌هاي دامپزشكي شیراز و سایر دانشکده های دامپزشکی سراسر کشور، در ساير مؤسسات مربوط به علوم دامپزشكي، علوم زيستي و علوم پزشكي به فعاليت مي‌پردازند.

وجود دانشکده دامپزشکی شیراز در شهر شیراز، سبب افزایش کیفیت خدمات رسانی در زمینه دامپزشکی در شیراز و شهرستان های استان فارس شده است. دامپزشکی شیراز یکی از قوی ترین و با امکانات ترین دانشکده های دامپزشکی ایران است.

بخش های دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز

گروه علوم درمانگاهي و کلینیک دامپزشکی دانشکده دامپزشکی شیراز  قبل از انقلاب اسلامي به نام بخش مطالعات درمانگاهي شناخته شده بود و داراي زير گروه‌هاي جراحي دامپزشکی شیراز، مامايي دامپزشکی شیراز، داخلي دام‌هاي كوچك و داخلي دام‌هاي بزرگ دامپزشکی شیراز بود. پس از انقلاب اسلامي و براساس يكسان‌سازي ساختارهاي داخلي دانشكده‌هاي دامپزشكي در سطح كشور بخش‌هاي موجود در دانشكده دامپزشکی شیراز به گروه‌هاي مختلف تغيير نام داده شده و زير گروه‌ها به نام بخش‌هاي مختلف نامگذاري شده است. گروه علوم درمانگاهي و کلینیک دامپزشکی شیراز در حال حاضر داراي 9 بخش با نام‌هاي: بیهوشی و مراقبت‌های ویژه دامپزشکی شیراز، جراحي، داخلي دام‌هاي بزرگ، داخلي دام‎هاي كوچك، راديولوژي و سونوگرافي، طيور و آبزيان، كلينيكال پاتولوژي، مامايي، مي‌باشد. بخش جراحي خود داراي قسمت‌هاي مختلف جراحي دام‌هاي كوچك و جراحي دام‌هاي بزرگ است. بخش مامایی نیز شامل قسمت‌های بیماری‌های تولید‌مثل و فناوری تولید‌مثل می‌باشد.

گروه علوم درمانگاهي کلینیک دامپزشکی شیراز با توجه به امكانات خود اولين دوره تخصصي جراحي را در سال 1367 با پذيرش 2 دانشجوي تخصصي شروع و راه‌اندازي نمود و پس از آن دوره‌هاي تخصصي داخلي دام‌هاي بزرگ، طيور و مامايي راه اندازي و پذيرش دانشجوهاي تخصصي را شروع نمودند. سپس دوره‌هاي تخصصي بهداشت و بيماري‌هاي آبزيان، کلينيکال پاتولوژي، داخلي دا‌م‌هاي کوچک نيز در طي سال‌هاي 90 تا 91 راه اندازي شد و در سال 1396 دوره تخصصی بیهوشی و مراقبت‌های ویژه دامپزشکی برای اولین بار در کشور راه اندازی شد و با پذیرش 2 دانشجو آغاز به کار کرد. بخش علوم درمانگاهی دامپزشکی شیراز در مجموع در 9 رشته تخصصی(بيماري‌هاي آبزيان، بهداشت و بيماري‌هاي پرندگان، بیهوشی و مراقبت‌های ویژه دامپزشکی، بيماري‌هاي داخلی دام‌هاي بزرگ، بيماري‌هاي داخلي دام‌هاي كوچك، جراحي دامپزشكي، فناوری تولید‌مثل در دامپزشکی(Ph.D.)، كلينيكال پاتولوژي دامپزشکی، مامايي و بيماري‌هاي توليد‌مثل دام) دانشجو می پذیرد.

بخش کلینیک دانشکده دامپزشکی شیراز از نظر تجهیزات دامپزشکی در سطح کشور در جایگاه قابل قبولی قرار دارد و به لطف داشتن اساتید مجرب دامپزشکی در شیراز،‌ خدمات دامپزشکی مناسبی را به مراجعه کنندگان و صاحبین حیوانات خانگی در شیراز ارائه می کند.

دوره دکترای تخصصی جراحی دامپزشکی در دانشکده دامپزشکی شیراز در سال 1367 برای اولین بار در کشور نوگشایی گردید و فعالیت خود را با پذیرش 2 نفر دانشجو آغاز کرد. موسس و بنیان گذار این دوره تخصصی آقای دکتر سیف الله دهقان می باشد. از سال تاسیس ایم رشته تا کنون بطور پیوسته در این دوره دانشجو پذیرفته شده است و تعداد زیادی از دانش آموختگان این دوره تخصصی اساتید بنام در دانشگاه های خارج و داخل کشور می باشند.  دانشکده دامپزشکی شیراز سالیانه اقدام به پذیرش حداکثر 4 نفر دانشجوی رزیدنت می نمایند که تحصیل در این دوره به صورت تمام وقت می باشد.

دانش آموختگان دوره تخصصی جراحی دامپزشکی شیراز در زمینه های بی هوشی دام، جراحی دامهای کوچک و بزرگ و بیماری های اندام حرکتی در اسب تجربه و مهارت لازم را کسب می­نمایند که بنا به علاقه خود در یکی از گرایش های فوق الاشاره مشغول به کار در کلینیک های دامپزشکی شیراز می گردند. دانش آموختگان این دوره می توانند مجوز احداث درمانگاه های تخصصی جراحی در دامهای بزرگ و کوچک را از سازمان نظام دامپزشکی  دریافت نمایند.

امكانات و دستگاههاي موجود در کلینیک جراحی دامپزشکی بیمارستان دامپزشکی شیراز: ميز هيدورليك جراحي دامهاي بزرگ – وسايل جراحي ارتوپدي- وسايل جراحي نسوج نرم- دستگاه الكتروكوتر- دستگاه كرايو سرجري- دستگاه ساكشن- دستگاه بيهوشي دامهاي بزرگ- آندوسكوپ- ست جراحي دام بزرگ – دستگاه راديوگرافي ثابت- دستگاه راديوگرافي پرتابل چرخدار- دستگاه راديوگرافي پرتابل قابل حمل با دست – تانك ظهور- تانك ثبوت- ميز خشك كن برقي

بخش جراحی کلینیک دامپزشکی شیراز آماده ارائه خدمات انواع جراحی در گونه های مختلف حیوانی ( اسب، سگ،‌گربه، پرنده، خرگوش،‌ خوکچه هندی، کاسکو، عروس هلندی و … ) در شهر شیراز است.

انجام انواع جراحی ها در سگ و گربه و حیوانات اگزوتیک و پرندگان در کلینیک دامپزشکی شیراز توسط جراحان ماهر انجام می شود. از جمله: عقیم سازی سگ، عقیم سازی گربه، عقیم سازی خرگوش، جراحی گوش و دم در سگ، جراحی ارتوپدی و درمان انواع شکستگی ها در سگ و گربه، جراحی چشم در سگ و گربه و سایر حیوانات و …

بخش تخصصي داخلي دامهاي كوچك دامپزشکی شیراز با دارا بودن امكانات مناسب مانند دستگاه آندوسكپي سگ و گربه، افتالموسكپي سگ و گربه، اتوسكپي و غيره مي توانند بسياري از بيماريهاي گوارشي، پوستي، چشمي، تنفسي، قلبي، اندوكرايني، ادراري و تناسلي را تشخيص و درمان نمايند. بعلاوه در بخش حیوانات خانگی دانشکده دامپزشکی شیراز خدمات ديگر از جمله واكسيناسيون سگ و گربه، درمان ضد انگلي داخلي و خارجي، جرم گيري (با دستگاه التراسونيك)، مشاوره هاي بهداشتي، تغذيه اي و رفتاري نيز ارائه مي‌گردد.

در این مرکز درمانی تخصصی دامپزشکی برای سگ و گربه ( کلینیک دانشکده دامپزشکی شیراز ) درمان بیماری های سگ و گربه از جمله درمان بیماری پاروو ویروس یا پاروا ویروس سگ، بیماری های گوارشی سگ و گربه، مشکلات چشمی و …. انجام می گیرد. در کلینیک دامپزشکی سگ و گربه دانشکده دامپزشکی شیراز خدمات واکسیناسیون سگ و واکسیناسیون گربه و درمان ضد انگل و صدور شناسنامه سگ و شناسنامه گربه برای صاحبین حیوانات خانگی در شیراز، ارایه می شود.

کلینیک دامپزشکی طیور دانشکده دامپزشکی شیراز و کلینیک پرنده زینتی دامپزشکی شیراز یکی از مراکز درمانی تخصصی و معتبر در زمینه پرندگان صنعتی و زینتی در جنوب کشور و در شهر شیراز می باشد. در این کلینیک دامپزشکی پرندگان خدمات مختلف دامپزشکی برای انواع پرندگان از مرغ و شترمرغ و اردک گرفته تا کاسکو، طوطی، عروس هلندی، مرغ مینا، مرغ عشق، قناری و …. و حتی پرندگان شکاری مانند عقاب و شاهین و …، ارایه می شود. تعیین جنسیت کاسکو، تعیین سن کاسکو، اصلاح پر و منقار پرندگان، درمان انواع پرندگان زینتی و شکاری و انجام مشاوره دامپزشکی از جمله خدمات این مرکز دامزشکی در شیراز به شمار می رود.

امکانات، تجهيزات و فضاهاي فيزيکي

درمانگاه مامايي

باکس هاي معاينه اسب، گاو، گوسفند و بز

ميز معاينه سگ و گربه

ميز لاپاروسکوپي گوسفند و بز

آزمايشگاه مامايي

تجهيزات کمک آموزشي

بورد نصب مطالب مربوط به موارد ارجاعي

پوسترهاي آموزشي

آکواريوم جنين

شبيه ساز معاينه رکتال گاو و اسب

آزمايشگاه فن آوري هاي توليدمثل دام

انبار وسايل و تجهيزات

در اين فضا موجود است. اين بخش داراي آزمايشگاه مامايي و توليدمثل دام و آزمايشگاه فن آوري هاي توليدمثل دام مي باشد. قطب گاوهاي شيري پر توليد نيز توسط همکاران اين بخش راه اندازي و مديريت گرديده است.

 خدمات آزمايشگاهي و باليني

آزمايشگاه مامايي: اسپرم­گيري، ارزيابي اسپرم و آماده سازي آن براي تلقيح مصنوعي گونه هاي مختلف دامهاي اهلي، جمع آوري، فرآوري و نگهداري نمونه هاي مختلف هورموني، تهيه و ارزيابي سيتولوژي بخشهاي مختلف دستگاه توليدمثل دامهاي اهلي

آزمايشکاه فن آوري هاي توليدمثل دام: IVM، IVF، IVC، کاربردي کردن فن آوري هاي نوين توليدمثل

 

امكانات و دستگاههاي موجود: ميكروسكوپ معمولي- ميكروسكوپ لوپ- ميكروسكوپ فلورسنت – ست كامل لاپاراسكوپي دامهاي كوچك- هود- pH متر قلمي – pH متر ديجيتال- Vortex- همزن مغناطيسي با Hotplate- ترازوي سارتوريس ديجيتال- انكوباتور مدل Telco- بن ماري همزن دار- ميني سنترفيوژ- آب مقطر گيري يكبار تقطير- آب مقطر گيري دوبار تقطير- انكوباتور ‍CO2 دار- Spermacue- اوون پنجاه ليتري- دستگاه سونوگراف- اولتراسوند داپلر.

خدمات تخصصي باليني

  • مديريت توليدمثلي گله هاي گاو شيري، گوسفند و بز
  • تشخيص و درمان بيماريهاي توليدمثل دامهاي اهلي
  • ارزيابي توليدمثلي دامهاي اهلي
  • اجرا و مديريت فن آوري هاي توليدمثل دامهاي اهلي
  • التراسونوگرافي تشخيصي دستگاه توليدمثل دامهاي اهلي
  • اندوسکوپي تشخيصي دستگاه توليدمثل دامهاي اهلي
  • تلقيح مصنوعي گوسفند و بز توسط لاپاروسکوپي

وت ایران همیشه در کنار صاحبین حیوانات خانگی است 

تا زندگی زیبایی را برای حیوانات زیبا رقم بزند

تمام خدمات دامپزشکی تخصصی را فاهم کرده ایم تا آسایش را به زندگی حیوانات بیاوریم

تیم تخصصی وت ایران عاشقانه برای حیوانات کار می کنند

برای مشاوره رایگان دامپزشکی با شماره زیر تماس بگیرید

09175619012

دانشکده دامپزشکی شهر زیبای شیراز

دانشکده دامپزشکی شیراز

در فیلم زیر بخش های مختلف کلینیک دامپزشکی دانشکده دامپزشکی شیراز معرفی شده است

10 دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی