جرم گیری دندان سگ و گربه

جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز‏ | دندانپزشکی حیوانات شیراز

جرم گیری دندان سگ و گربه

مشاوره رایگان در ارتباط با بیماری ها و مشکلات دندانی در سگ و گربه

کلینیک تخصصی دندانپزشکی حیوانات در شهر شیراز

مشاوره رایگان در ارتباط با جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز

جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز در تخصصی ترین کلینیک های دندانپزشکی حیوانات

توسط دامپزشکان متخصص و دندانپزشکان سگ و گربه در شیراز زیبا

برای صحبت با دامپزشک و کسب راهنمایی و مشاوره رایگان دامپزشکی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

09175619012

 

تیم تخصصی پت یو اینجاست تا بهترین ها را به حیوانات هدیه دهد

تیم تخصصی پت یو دامپزشکانی عاشق حیوانات هستند

خوشحالی حیوان خانگی شما = خوشحالی شما = خوشحالی ما

جرم گیری دندان سگ و گربه

جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز، کرمان، یزد، بوشهر، مشهد، تهران

هرآنچه نیاز است که صاحبین حیوان خانگی و به خصوص صاحبین سگ و گربه در ارتباط با جرم گیری دندان سگ و گربه بدانند را در زیر برای شما آماده کرده ایم . امید است با مطالعه مطالب زیر و جرم گیری دندان سگ و گربه خود در زمان درست و در کلینیک دامپزشکی تخصصی دندانپزشکی سگ و گربه، سلامت دهان و دندان سگ و گربه خود را تضمین کنید و دندان های سفید و زیبایی را برای سگ و گربه خود به ارمغان آورید.

جرم گرفتن دندان سگ و گربه / دلایل جرم گرفتن دندان سگ و گربه  چیست؟ چرا دندان سگ من زرد می شود و جرم می گیرد؟

بهداشت دهان و دندان سگ و گربه یکی از موارد بسار مهم در نگهداری از این موجودات دوست داشتنی است. همان ط.ر که انسان ها باید به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنند، این امر در حیوانات و از جمله سگ و گربه نیز بسیار حائز اهمیت است. حیوانات در طبیعت نیاز به مسواک زدن ندارند و طبیعتا این کار را نیز هیچ حیوانی انجام نمی دهد!!! سگ و گربه در طبیعت با استانداردهای خاصی زندگی می کنند که طبق آنها بیماری های مختلفی نیز در آنها رخ داده و طول عمر آنها نیز با توجه به نوع زنگی در طبیعت، متغییر است.

اما انسان سگ و گربه را وارد خانه خود کرده و به عنوان عضوی از خانواده خود از او نگهداری می کند. واضح است که شرایط زندگی و بهداشتی سگ و گربه ای که در خانه و در کنار انسان زندگی می کنند با سگ و گربه های به اصطلاح ولگرد متفاوت باشد. تغییر در جیره غذایی حیوانات خانگی یکی از این تفاوت هاست. بطوری که استخوان که خود می تواند به طور طبیعی جرم های دندانی را از بین ببرد، از غذای حیونات خانگی حذف شده و یا مقدار آن در اغلب موارد به حداقل رسیده است.

از طرفی با توجه به مراقبت هایی که از سگ و گربه های خانگی انجام می شود و انجام واکسیناسیون وسیع در این حیوانات، سبب شده تا طول عمر آنها افزایش یابد. که این عمر نیز در خراب شدن و جرم گرفتن دندان های سگ و گربه بی تاثیر نیست.

علت دیگر افزایش جرم گرفتن دندان ها در سگ و گربه هایی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند، آشنا نبودن صاحبین این حیوانات با رعایت اصول بهداشت دهان و دندان سگ و گربه است. مسواک زدن برای سگ و گربه امر دشواری بوده و بعضا خود سگ و گربه نیز از این کار خوشش نمی آید.

همه موارد فوق دست به دست هم داده و سبب افزایش رخداد بیماری های دهان و دندان سگ و گربه و افزایش جرم گرفتن دندان در سگ و گربه های خانگی شده است.

اهمیت جرم گیری دندان سگ و گربه / دلیل نیاز بودن جرم گیری دندان سگ و گربه چیست؟ چرا باید دندان سگ و گربه خود را جرم گیری کنیم؟

بر اساس گزارش انجمن دندانپزشکی دامپزشکی کشور آمریکا (AVDS) ،  یکی از مشکلات اساسی در سگ ها و گربه ها مشکلات دهان و دندان است به طوری که مشکل شماره یک 80% سگ ها و 70 % گربه ها را همین مشکلات دهان و دندان سگ و گربه تشکیل می دهد.

جرم گرفتن دندان سگ و گربه می توان حیوان را مستعد ابتلا به بیماری های دهان و دندان کند. یکی از علل وقوع بیماری های لثه و عفونت والتهاب لثه در سگ و گربه، همین مشکلات دندانی و جرم گرفتن و تشکیل پلاک دندانی بر روی دندان سگ و گربه می باشد. زمانی که جرم دندانی افزایش یابد و تبدیل به سنگ های دندانی شود، این ترکیبات می توانند دندان سگ را خراب کرده و حتی سبب شوند که دندان سگ و گربه شما توسط دندانپزشک سگ و گربه کشیده شود. با جرم گیری دندان سگ و گربه در زمان مناسب می توان از وقوع بیماری های دندان و لثه در این حیوانات دوست داشتنی جلوگیری کرد.

جرم گرفتن دندان سگ و گربه یکی از اصلی ترین دلایل بوی بد دهان در سگ و گربه های خانگی است. افراد زیادی هستند که از بوی بد دهان سگ و گربه خود شکایت دارند و برای این مشکل بارها به کلینیک دامپزشکی مراجعه کرده اند. یکی از راه های برطرف کردن بوی بد دهان سگ و گربه، رعایت بهداشت دهان و دندان و جرم گیری دندان سگ و گربه است.

همان طور که زرد بودن دندان و جرم داشتن دندان در انسان ظاهری مناسبی را برای فرد به وجود می آورد، جرم گرفتن دندان سگ و گربه نیز می تواند سبب کاهش زیبایی حیوان شما شود و از میزان محبوبیت او در بین افراد خانواده و دوستان و اطرافیان بکاهد. جرم گیری دندان سگ و گربه در این مواقع نیز بسیار کارامد بوده و دندان هایی سفید و درخشان را برای حیوان خانگی شما ایجاد می کند و زیبایی ظاهری او را دوچندان می نماید.

نحوه جرم گرفتن دندان در سگ و گربه چگونه است؟ جرم دندان سگ و گربه چگونه سبب ایجاد بیماری می شود؟

 

ترکیبی از غذایی که حیوان به صورت روزانه مصرف میکند و بزاق و باکتری های موجود در دهان سگ و گربه به تشکیل پلاک (جرم دندانی) منجر می شود.  اگر این جرم ایجاد شده بر روی دندان های سگ و گربه با مسواک زدن برداشته نشود،  مینرالیزه شده و به سنگ دندانی تبدیل خواهد شد. تجمع سنگ دندانی بر روی دندان سگ و گربه باعث تشدید عفونت باکتریایی زیر خط لثه می شود که منجر به تحلیل رفتن لثه و از بین رفتن ساختارهای نگهدارنده ی دندان خواهد شد. در صورت عدم درمان بموقع مشکل دندانی به وجود آمده برای دندان سگ و گربه، دندان لق و پوسیده شده و دردناک می شود. باکتری ناشی از عفونت دندانی می تواند وارد جریان گردش خون سگ یا گربه شما شده و به اندام های دورتر مثل کلیه، کبد و قلب هم وارد شود و در این نواحی نیز ایجاد عفونت و مشکل کند.

دندانپزشکی سگ و گربه

کلینیک دندانپزشکی سگ و گربه

نحوه جرمگیری دندان سگ و گربه به چه صورت است؟ مراحل جرم گیری دندان سگ و گربه چگونه است؟ چگونه دامپزشک عمل جرم گیری دندان سگ و گربه را انجام می دهد؟

  • بی‌هوش کردن حیوان ( جرم گیری دندان سگ و گربه یکی از مواردی است که انجام آن نیازمند بیهوش کردن حیوان است و بدون بیهوشی و آرامبخشی قابل انجام نمی باشد )
  • قبل از انجام عمل جرم گیری دندان سگ و گربه بهتر است یک عکس رادیوگرافی از دندان ها و فک حیوان شما گرفته شود. رادیوگرافی برای ارزیابی سلامت همه دندان‌ها و استخوان‌های اطراف دندان انجام می شود.
  • شست و شوی دهان با جریانی سریع از محلول ها برای از بین بردن باکتری های موجود در دهان و جرم دندان سگ و گربه
  • تمیز کردن دندان های جرم گرفته سگ و گربه با اسکالر‌های دستی و اولتراسونیک که همه جرم‌ها را از بالا تا زیر خط لثه از بین می‌برد (این کار بسیار مهم است و تنها زمانی امکان پذیر است که حیوان تحت بی‌هوشی باشد)
  • بررسی مناطقی که جرم باقی مانده است به وسیله محلول افشا کننده
  • جرم گیری دندان‌ه سگ و گربه برای از بین بردن خراش‌های خیلی ریز و میکروسکوپی
  • بازرسی هرکدام از دندان‌ها و لثه سگ و گربه و اطراف آن برای یافتن کوچک‌ترین نشانه‌ای از بیماری
  • شست و شوی دوباره دهان با محلول ضدباکتریایی
  • در صورت تمایل استفاده از یک عامل شیمیایی برای به تاخیر انداختن تشکیل پلاک‌ها

آیا امکان جرم گیری دندان سگ و گربه بدون بیهوشی وجود دارد؟ آیا می توان بدون بیهوش کردن سگ و گربه عمل جرمگیری دندان سگ و گربه را انجام داد؟

برخی از صاحبان حیوانات خانگی از بیهوش شدن حیوان خود برای انجام جرم گیری دندان سگ و گربه ترس و هراس دارند. این افراد ممکن است از دامپزشک دنداپزشک سگ و گربه تقاضا کنند که جرم گیری دندان سگ و گربه  آنها بدون بیهوش کردن حیوان انجام گیرد.  اما باید به این نکته توجه داشت که اولا جرم گیری دندان سگ و گربه کاری تخصصی است که حتما باید توسط یک دامپزشک متخصص و آشنا به دندانپزشکی سگ و گربه و  آموزش دیده صورت گیرد و دوم اینکه حتی یک دامپزشک مجرب هم نمی تواند بدون ریسک دندان های حیوان را بدون آرامبخشی پاکسازی کند.

سومین نکته این است که مشکلات دندانی در سگ و گربه عمدتا با التهاب لثه و درد همراه هستند  و زمانی که درد در ناحیه وجود داشته باشد هیچ حیوانی اجازه نمی دهد که این کار در حالت هوشیاری روی او انجام گیرد. همچنین وسایل دندانپزشکی سگ و گربه اغلب لبه های تیزی دارند که در اثر حرکات حیوان هوشیار ممکن است به او آسیب برسانند  مهمترین نکته در مورد جرم گیری دندان سگ و گربه بدون بیهوشی هم این است که این پاکسازی ها سطحی بوده و هرگز سنگ های دندانی زیر خط لثه را که علت بیشتر بیماریهای دندانی هستند را شامل نمی شود.

جرم گیری دندان سگ و گربه هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟ دندان سگ و گربه من هر چند وقت یکبار نیاز به جرم گیری دارد؟

فواصل جرم گیری دندان سگ و گربه به عوامل مختلفی بستگی دارد بطوری که بسته به مقدار جرم دندانی و میزان مراقبت روزانه ی شما از دندان های حیوان، نیاز به جرمگیری متفاوت خواهد بود. بهترین نتیجه برای کاهش نیاز سگ و گربه به جرم گیری دندان با مسواک زدن روزانه و منظم دندان سگ و گربه بدست می آید.  در کنار مسواک زدن دندان سگ و گربه اسباب بازی های جویدنی،  تشویقی های دندانی و محلول های جرمگیری که به آب آشامیدنی اضافه می شوند نقش کمک کننده ای در کاهش نیاز به جرم گیری دندان سگ و گربه دارند اما جای مسواک زدن را نمی گیرند. برای اطلاع از زمان مناسب برای جرم گیری بعدی دندان سگ وگربه خود، از دامپزشک خود کمک بگیرید اما در یک توصیه ی کلی می توان گفت که سگ هایی که سن آنها از 3 سال بیشتر شده است باید دستکم هر 6 ماه یکبار توسط دندانپزشک سگ و گربه مورد معاینه دهان و دندان قرار بگیرند تا در صورت لزوم اقدامات جرم گیری دندان سگ و گربه برای آنها توسط دندانپزشک حیوانات انجام شود.

جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز / دندانپزشکی حیوانات شیراز / دندانپزشکی سگ در شهر شیراز / کلینیک دندانپزشکی سگ و گربه شیراز

مراکز دامپزشکی و کلینیک های دامپزشکی متعددی در شهر شیراز حضور دارند که خدمات دامپزشکی متنوعی را برای صاحبین حیوانات خانگی در شهر شیراز ارائه می کنند. خدمات دندانپزشکی سگ و گربه و جرم گیری دندان سگ و گربه از جمله موارد تخصصی در زمینه حیونات خانگی به حساب می آید که انجام آن نیازمند دامپزشک متخصص در زمینه دندانپزشکی سگ و گربه و همچنین کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی مجهز به تجهیزات و وسایل دندانپزشکی سگ و گربه می باشد. از این رو برای انتخاب کلینیک دامپزشکی برای انجام خدمات جرم گیری دندان سگ و گربه خود باید حتما با دقت تصمیم گیری کنید تا بهترین کلینیک دامپزشکی سگ و گربه در شیراز یا در محل زندگی خود را انتخاب کنید.

ما مجهزترین کلینیک های دامپزشکی و دندانپزشکی سگ و گربه شیراز را می شناسیم و انها را به شما معرفی می کنیم . کافیست شما با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان دامپزشکان ما در ارتباط با جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز، بهرمند شوید.

کلینیک دندازشکی حیوانات خانگی

کلینیک دندانپزشکی حیوانات خانگی شیراز

آدرس دندانپزشکی سگ و گربه در شیراز / محل جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز کجاست؟ /  انجام جرم گیری دندان سگ و گربه در کلینیک دامپزشکی شیراز

اگر شما اهل شهر شیراز هستید و می خواهید سگ و گربه خود را برای انجام معاینات دهان و دندان نزد دامپزشک و یا دندانپزشک حیوانات ببرید و یا اینکه دندان سگ و یا دندان گربه شما جرم گرفته است و به دنبال کلینیک دامپزشکی شیراز برای جرم گیری دندان سگ و گربه خود هستید، همین حالا با شماره 09175619012 تماس بگیرید تا ما به تمام سوالات شما در ارتباط با جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز پاسخ دهیم و شما را اهنمایی کنیم.

هزینه دندانپزشکی سگ و گربه در شیراز چقدر است؟ برای جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز چقدر باید هزینه کرد؟ قیمت جرم گیری دندان سگ و گربه در شیراز چقدر است؟

برای آگاهی از هزینه های جرم گیری دندان سگ و گربه با شماره زیر تماس بگیرید

09175619012

کلینیک دامپزشکی شیراز همواره و در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمات رسانی به شماست. اورژانس دامپزشکی شیراز برای سلامتی حیوانات شبانه روزی تلاش می کند. تنها کافیست یکبار از خدمات کلینیک دامپزشکی شبانه روزی شیراز استفاده کنید. بیمارستان دامپزشکی شیراز، بهترین بیمارستان دامپزشکی در جنوب کشور

4 دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی